Screenshot 5

W dniu 7 października 2023 roku, na malowniczej ścieżce geoturystycznej "Dawna Kopalnia Babina" w miejscowości Nowe Czaple, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kolejnej edycji Dnia Geotopu. To wspaniałe wydarzenie, które corocznie organizuje Nadleśnictwo Lipinki, dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń i atrakcji.

Wydarzenie trwało od godziny 11:00 do 16:00, i było pełne fascynujących aktywności. Odwiedzający mieli okazję wypełniać "Indeks Przyjaciela Lasu", rozwiązując zadania na stoiskach Leśnej Osady. Zadania te dotyczyły wiedzy przyrodniczej, leśnej i kulturowej, a wypełniony Indeks uprawniał do otrzymania małego upominku.

W trakcie tego wydarzenia mogliśmy również spróbować lokalnych miodów oraz drobnych przekąsek marki "Dobre z Lasu", co stanowiło prawdziwą ucztę dla podniebienia.

Niezapomnianym elementem Dnia Geotopu były widoki z wieży obserwacyjnej, która znajduje się nad Leśną Osadą. Dodatkowo, odbył się spacer wokół jeziora antropogenicznego "Afryka" z przewodnikiem, a Orkiestra Górnicza Kopalni Węgla Brunatnego Turów dostarczyła nam niezapomnianych dźwięków. Naszych gości obdarowaliśmy również ciepłym posiłkiem.

W namiocie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego dzieci mogły bawić się magnetycznymi puzzlami i sprawdzać swoją wiedzę na temat leśnych zwierząt. Ponadto, nasi pracownicy byli dostępni, aby dzielić się informacjami dotyczącymi naszych parków i rozdawali broszurki z mapami oraz pocztówki, które ukazywały piękno przyrody naszych Parków. To wydarzenie było nie tylko zabawą, ale także doskonałą okazją do poznania naszej przyrodniczej dziedziny. 🌿🌳🦋 #DzieńGeotopu #Natura #ParkiKrajobrazowe