W ubiegłą sobotę odbył się XV Festiwal Kultury Łowieckiej w Bytnicy, na który przybyło wiele chętnych. Wydarzenie zapewniło uczestnikom mnóstwo atrakcji m.in. pokazy myśliwskie wabienia zwierzyny, psów myśliwskich, sokolniczy.

Jedną z głównych atrakcji był koncert zespołów muzyki myśliwskiej oraz pokazy gry na rogach i sygnalistyki łowieckiej. W programie imprezy znalazły się również pokazy taneczne oraz występy miejscowych zespołów muzycznych. Podczas festiwalu nie zabrakło także stanowisk edukacyjnych związanych z gospodarką leśną, łowiectwem oraz szeroko rozumiana przyrodą.

Jednym z stoisk edukacyjnych był namiot Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, który cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych. Podczas wizyty przy stanowisku parków krajobrazowych dzieci mogły dowiedzieć się jakie zwierzęta występują w lasach, zagrać w różnorodne gry m.in. ułożyć magnetyczne puzzle, czy rozpoznać motyle. Nie zabrakło także atrakcji dla dorosłych, którzy mogli otrzymać mapki ze ścieżkami pieszymi, czy rowerowymi, pocztówki z pięknymi zdjęciami oraz informacje na temat walorów parków krajobrazowych naszego województwa.