W minioną sobotę 27 sierpnia w Przytocznej, podczas obchodów Dnia Pomidora odbył się Piknik Zdrowia, którego pomysłodawcą jest marszałek Elżbieta Anna Polak. Każdy przybyły skorzystać mógł z bezpłatnych badań m.in. pomiaru ciśnienia tętniczego, cukru we krwi, porad w zakresie rehabilitacji i dietetyki, ortopedii, zdrowia psychicznego, czy nawet dentobusu. Zainteresowane osoby miały możliwość zapisania się na badania specjalistyczne.

Stoisko ZPKWL

 W Miasteczku Zdrowia czekały "gabinety namiotowe": Departamentu Ochrony Zdrowia, Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., Przychodni Dworcowej w Gorzowie Wlkp., Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu-Obrzycach, Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Gorzowie Wlkp., Ośrodka dla Osób Uzależnionych i Współuzależnionych w Nowym Dworku, Sanepidu w Międzyrzeczu oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. W Dentobusie dzieci skorzystać mogły z bezpłatnego przeglądu zębów.

Oprócz porad lekarskich na Pikniku znalazły się również takie atrakcje jak: Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, drużyna koszykarska Enea Zastal BC Zielona Góra z poradami dotyczącymi przygotowania ciała do treningu, strefa promocji ekologicznego trybu życia i zielonej energii, gdzie m.in. można było zrobić własną „bombę” z nasionami roślin miododajnych dla pszczół, strefa zabaw i animacji dla dzieci, strefa relaksu oraz dmuchany plac zabaw.

Na tym wydarzeniu nie zabrakło także stoiska promocyjnego Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, który cieszył się szczególnym powodzeniem u najmłodszych uczestników Pikniku. Dzieci poprzez zabawę poznawały różne zwierzęta zamieszkujące nasze lasy oraz uczyły się rozpoznawania ich tropów. Dorośli chętnie zapoznawali się z  atrakcjami lubuskich  parków krajobrazowych. Parkowy namiot odwiedziły również pomidorowe maskotki Jacek i Agatka, które z uśmiechem wzięły udział w grach edukacyjnych.