IMG 20220119 113801

W środę 19 stycznia w Bolewicach odbyło się spotkanie dotyczące planowanego na maj 2023 r. Miedzichowskiego Festiwalu Filmów Ekologicznych. Organizatorem czterodniowego festiwalu jest gmina Miedzichowo.

 

W spotkaniu brali udział przedstawiciele gminy Miedzichowo, starostwa powiatowego w Nowym Tomyślu, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Lasów Państwowych oraz Zespołów Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i Lubuskiego.

Podczas dyskusji omówiona została planowana forma festiwalu. Każdego dnia wyświetlane będą wybrane przez jury, zwycięskie filmy. Pierwszy dzień poświęcony będzie tematyce wody i zrównoważonej gospodarce wodnej. Drugi lasom i pojęciu gospodarki leśnej. Kolejnego dnia filmy dotyczyć będą ochrony przyrody w Parkach Krajobrazowych. Ostatniego, czwartego dnia planowana jest międzypokoleniowa wymiana spostrzeżeń o zmianach klimatu.

Podsumowaniem spotkania była wspólna decyzja, aby wszystkie prace konkursowe na festiwalu dotyczyły zmian w przyrodzie, w środowisku naturalnym, które zachodzą na terenie województw lubuskiego i wielkopolskiego, tak aby każdego dnia móc omówić lokalne zagadnienia.

IMG 20220119 113815