Wręczanie upominków dla uczestników obchodu Dnia ZiemiW piątek 22 kwietnia 2022 r., wczesnym rankiem, na terenie Łagowsko – Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi, które są wynikiem  owocnej współpracy z tutejszą, Samorządową Szkołą Podstawową w Łagowie.

W okolicach szkoły, na terenie ścieżki, tuż przy Jeziorze Trześniowskim, którą nie tylko uczęszczają tutejsze dzieci do szkoły ale również spaceruje bardzo wielu turystów, posadowiono 5 tabliczek edukacyjnych. Mamy nadzieję, iż ta szczytna inicjatywa, przedstawiająca piękne prace plastyczne dzieci z SSP w Łagowie, wydrukowane i posadowione w formie tabliczek edukacyjnych, będzie drogowskazem jak należy zachowywać się na łonie natury. Rysunki dzieci przedstawiają proekologiczną postawę, dając nam w ten sposób świadectwo bycia prawdziwym „Przyjacielem Ziemi”.

Ponadto podczas spaceru ekologicznego wspólnie z 26 osobową grupą dzieci ze SSP w Łagowie, posprzątaliśmy teren nieopodal ścieżki. Urząd Gminy Łagów zaangażował się w inicjatywę i dostarczył worki na odpady, rękawiczki  a także zorganizował odbiór zgromadzonych śmieci. Po powrocie ze sprzątania Ziemi, na uczestników spaceru edukacyjnego czekało ognisko (zorganizowane przez Radę Rodziców z tutejszej szkoły) oraz wręczane były drobne upominki, dyplomy oraz przypinki. Podczas spaceru jaki i w trakcie ogniska dzieci pozyskały informacje dotyczące sposobów dbania każdego dnia o przyrodę oraz swoje najbliższe środowisko.

Stoisko Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego zapraszało wszystkie dzieci z całej szkoły do uczestnictwa w różnych grach edukacyjnych, sprawdzenia swoich wiadomości  z zakresu znajomości gatunków zwierząt i roślin, a także do układania puzzli magnetycznych.  

Jako specjalista w Łagowsko – Sulęcińskim Parku Krajobrazowym mam ciche marzenie aby każda osoba spędzająca tutaj swój wolny czas polubiła wynosić z natury wszystko to co nią nie jest, a będzie pięknie i przyjemnie nam wszystkim.