W piątek 16 lipca 2021 r., późnym popołudniem, na terenie  Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbył się po raz kolejny Rodzinny Piknik Ekologiczny „WYBIERAM NATURĘ”.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, jako jeden z wystawców, zapraszał uczestników małych i dużych na spacer wśród przepięknych zdjęć obrazujących uroki i niesamowite walory przyrodnicze Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego.

Na naszym stoisku promocyjno-edukacyjnym można było zapoznać się z  licznymi broszurami, informatorami oraz mapkami, obrazującymi i zachęcającymi uczestników wydarzenia do odwiedzania najpiękniejszych zakątków, na terenie naszego województwa.

Na najmłodszych uczestników pikniku czekały do ułożenia puzzle magnetyczne z tajemniczym czarnym ptakiem oraz układanka edukacyjna „poznajemy owady”, które mali uczestnicy pikniku bardzo polubili. Drużynowo rodziny mogły się sprawdzić w przygotowanej grze terenowej „O przygodach pszczółki Obrostki”, która odkrywała przed uczestnikami małymi i dużymi, tajemniczy i nie zawsze zrozumiany przez ludzi, świat małych i jakże nam potrzebnych zapylaczy.

Pogoda dopisała nam do samego końca a atmosfera rodzinnego pikniku ekologicznego udzieliła się wszystkim uczestnikom i wystawcą. To był piękny, rodzinny i spędzony w plenerze czas, na którym Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego miał możliwość zachęcenia uczestników do wspólnego odkrywania skarbów przyrodniczych, kulturowych i historycznych zarówno parków krajobrazowych jak i całego województwa lubuskiego.