Letnie spotkanie z ŁąkąW dniu 27.07.2013r., na terenie Stacji Terenowej Lubuskiego Klubu Przyrodników w Owczarach, odbyło się „Polsko-Niemieckie Letnie Spotkanie z Łąką”.

Program spotkania był bardzo bogaty, na odwiedzających czekało wiele atrakcji przygotowanych przez pracowników Klubu Przyrodników: warsztaty edukacyjne i piesze wycieczki, ukazujące rośliny i zwierzęta łąk, warsztaty filcowania wełny z owiec wrzosówek metodą na sucho i na mokro, sposoby wykorzystania roślin łąkowych w kuchni, a także pokaz pracy psów pasterskich rasy border collie. Dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszyła się gra terenowa „Łąkowe przeszpiegi”, a także liczne konkursy, np. na najbardziej fantazyjną fryzurę kwiatową, najwolniejszą jazdę na rowerze czy też liczenia owiec. Każdy mógł także zwiedzić jedyne w Polsce Muzeum Łąki, z ekspozycją ciekawych gatunków roślin i zwierząt terenów łąkowych. W dobre nastroje wprawiał wszystkich gości zespół muzyczny, który umilał zwiedzanie stoisk, gdzie można było zobaczyć wyroby z wikliny, zakupić prawdziwy miód oraz sery, a także zjeść kiełbaskę z grilla.

Nie zabrakło oczywiście stoiska Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, na którym pracownicy Parku Krajobrazowego „Ujście Warty” prezentowali walory przyrodnicze, historyczne i turystyczne parków naszego województwa. Zainteresowani mogli wybierać z bogatej oferty materiałów udostępnionych na stoisku, m. in. map parków, folderów oraz broszurek z informacjami o najciekawszych walorach naszego województwa.

Pomimo niesamowitego upału, na pewno każdy będzie mile wspominał letnie spotkanie z łąką w Owczarach.

Letnie spotkanie z Łąką

Letnie spotkanie z ŁąkąLetnie spotkanie z Łąką

Letnie spotkanie z Łąką