DSC 0725W piątek 27 października 2017 roku w Centrum Nauk Keplera – Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze odbyła się wystawa fotograficzna „Parki krajobrazowe województwa lubuskiego”. Zaprezentowane prace fotograficzne przedstawiają walory przyrodnicze, kulturowe, historyczne i krajobrazowe siedmiu lubuskich parków krajobrazowych tj. Barlinecko-Gorzowskiego, Gryżyńskiego, Krzesińskiego, Łagowsko-Sulęcińskiego, Pszczewskiego, Ujścia Warty i Łuk Mużakowa.

Autorami zdjęć są pracownicy parków krajobrazowych, którzy na co dzień spędzają dużo czasu w terenie, dzięki czemu mają okazję by zatrzymać w kadrze piękno tych miejsc. Wśród zaproszonych gości w wernisażu uczestniczyli: Pani Agata Miedzińska - Dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, prof. dr. hab. Pani Beata Gabryś - Dziekan Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydziału Nauk Biologicznych, Pani Sylwia Tylzon-Stojanowska kierownik wydziału Zasobów Przyrodniczych Departamentu Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
Parki krajobrazowe najczęściej kojarzone są z przyrodą, florą, fauną i krajobrazem, ale również są cenne ze względu na walory kulturowe i historyczne, o których często się zapomina. Zaprezentowany wernisaż był doskonałą okazją by zapoznać się z niezwykłymi zdjęciami i poznać miejsca w naszym województwie, które warto odwiedzić w wolny weekend lub podczas urlopu. Wszystkie zdjęcia wielkoformatowe wykonane zostały dzięki środkom Samorządu Województwa Lubuskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

 

DSC_0687
DSC_0688
DSC_0709
DSC_0710
DSC_0712
DSC_0713
DSC_0715
DSC_0722
DSC_0725
DSC_0726
DSC_0727
DSC_0733
DSC_0734
DSC_0736