IMAG0211Tegoroczne dożynki Gminy Kłodawa odbyły się w miejscowości Zdroisko. Na scenie kameralnego placu gminnego za kościołem, pośród namiotów poszczególnych sołectw z produktami i płodami rolnymi, Pani Anna Mołodciak - Wójt Gminy Kłodawa, przywitała gości oraz miejscową społeczność. Uroczystość rozpoczęto od dzielenia się chlebem, rozdawanym przez sołtysów.

Następnie Pani Wójt wręczyła nagrody za trud całorocznej pracy wybranym osobom ze wszystkich sołectw oraz poprosiła o zabranie głosu przez chętnych gości. Przy tej okazji odczytany został m. in. list Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego – Pani Aliny Jągowskiej, w którym podziękowała za trud pracy na roli i życzyła zadowolenia z wykonywania tej ciężkiej oraz ważnej pracy dla społeczeństwa.

Po części oficjalnej można było zwiedzać stoiska sołectw, skosztować lokalnych przysmaków, porozmawiać z sąsiadami, wziąć udział w Turnieju Wsi, zaktywizować dzieci w Centrum Uśmiechu, posłuchać muzyki w wykonaniu chóru gospodyń wiejskich czy orkiestry dętej Straży Pożarnej.

Bardzo było nam miło gościć na tak pięknej uroczystości.

 

 

IMAG0211
IMAG0212
IMAG0213
IMAG0214
IMAG0216
IMAG0218