Gościmy

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 20 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław
   

Wyszukaj

   

Święto Bociana Białego w Kłopocie 2017

Szczegóły

124 czerwca 2017 r. w miejscowości Kłopot na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego przy Muzeum Bociana Białego odbył się festyn z okazji Święta Bociana Białego. Corocznym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Sołectwo Kłopot, Gmina Cybinka oraz Liga Ochrony Przyrody w Zielonej Górze.

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince

Szczegóły

84 grudnia 2016 roku z inicjatywy Służby Krzesińskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Cybinka w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty edukacyjno – techniczne połączone z prelekcją oraz prezentacją multimedialną pt. "Budujemy budki lęgowe ptaków".

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne "Złap Motyla"

Szczegóły

919 czerwca 2016 roku z inicjatywy Służby Krzesińskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Kłopot w Muzeum Bociana Białego oraz na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego  odbyły się warsztaty o charakterze edukacyjnym, plastycznym oraz terenowym połączone z prelekcją oraz prezentacją multimedialną pt. "Złap motyla”.

Czytaj więcej...

Święto Bociana Białego w Kłopocie 2016

Szczegóły

1

4 czerwca 2016 r. w miejscowości Kłopot na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego przy Muzeum Bociana Białego odbył się festyn z okazji Święta Bociana Białego. Corocznym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Liga Ochrony Przyrody w Zielonej Górze, Gmina Cybinka oraz Sołectwo Kłopot.

Czytaj więcej...

Ochrona czynna modraszka telejusa w Krzesińskim Parku Krajobrazowym

Szczegóły

d1 czerwca 2016 roku na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego podjęto czynności związane z ochroną czynną modraszka telejusa Phengaris teleius. Ze względu na niską liczebność tego gatunku występującego w granicach Krzesińskiego Parku Krajobrazowego oraz ze względu na jego północny, graniczny zasięg występowania w tym regionie, podjęte działania mają przyczynić się do ochrony tego stanowiska.

Czytaj więcej...

Cykl Spotkania z Przyrodą – „Noc z Sowami”

Szczegóły

119 marca 2016 roku z inicjatywy Służby Krzesińskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Kłopot Muzeum Bociana Białego oraz na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego odbyły się warsztaty o charakterze edukacyjnym, plastycznym oraz terenowym połączone z prelekcją oraz prezentacją multimedialną pt. "Noc z sowami”.

Czytaj więcej...

Zimowe ptakoliczenie

Szczegóły

730 stycznia 2016 roku z inicjatywy Służby Krzesińskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Kłopot w Muzeum Bociana Białego odbyły się warsztaty edukacyjno – terenowe połączone z prelekcją oraz prezentacją multimedialną pt. "Zimowe ptakoliczenie”. Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach cyklu pn. "Spotkania z przyrodą", przy współpracy z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cybince, Ligą Ochrony Przyrody w Zielonej Górze oraz Radą Sołecką w Kłopocie. Akcja została objęta patronatem Burmistrza Cybinki Pana Marka Kołodziejczyka.

Czytaj więcej...

Budujemy karmniki

Szczegóły

95 grudnia 2015 roku z inicjatywy Służby Krzesińskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Kłopot w Muzeum Bociana Białego odbyły się warsztaty edukacyjno – techniczne połączone z prelekcją oraz prezentacją multimedialną pt. "Jak dokarmiać ptaki w zimie? Budujemy razem karmniki".

Czytaj więcej...

Warsztaty modraszkowe, czyli jak to leci z motylami

Szczegóły

IMG 20517 sierpnia 2015 roku, na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego odbyły się warsztaty modraszkowe poświęcone dwóm gatunkom motyli dziennych z Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt. W warsztatach tych uczestniczyli w znacznej mierze lepidopterolodzy niemieccy specjalizujący się tematyką introdukcji modraszka nausitousa oraz modraszka telejusa.

Czytaj więcej...

Z Kłopotu do Kłopotowa

Szczegóły

Bocian z Kłopotowa z obrączkąPracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego podczas prac monitoringowych nad bocianem białym w Parku Krajobrazowym „Ujście Warty” stwierdzili przedstawiciela tego gatunku z obrączką na goleniu. Po jej poprawnym odczytaniu i zweryfikowaniu danych: Stacji Ornitologicznej z Gdańska okazało się, że osobnik został zaobrączkowany 20 czerwca 2011 roku w bocianiej wiosce Kłopot na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego.

Czytaj więcej...

Ptasie adopcje w Krzesińskim Parku Krajobrazowym

Szczegóły

Młody bocian z nowym rodzeństwem25 lipca 2015 roku na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Kłopot, odnotowano mocne powiewy wiatrów. W wyniku tego spadło gniazdo bociana białego ze słupa energetycznego z trzema młodymi. Niestety, jeden młody ptak został przygnieciony na śmierć, drugiemu udało się wznieść w powietrze i wylądować na pobliskim gnieździe, które nie było w tym roku zajęte, a na którym jest on nadal karmiony przez własnych rodziców.

Czytaj więcej...

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH