Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

Ochrona czynna modraszka telejusa i nausitousa

Szczegóły

IMG 877914 maja 2019 roku w Krzesińskim Parku Krajobrazowym przeprowadzono prace związane z ochroną czynną dedykowaną głównie dla modraszka telejusa. Prace ochronne dla tego gatunku polegały na wykoszeniu trawy na odcinkach wału przeciwpowodziowego Odry, na których ten motyl występuje.

Czytaj więcej...

Święto Bociana Białego w Kłopocie 2017

Szczegóły

124 czerwca 2017 r. w miejscowości Kłopot na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego przy Muzeum Bociana Białego odbył się festyn z okazji Święta Bociana Białego. Corocznym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Sołectwo Kłopot, Gmina Cybinka oraz Liga Ochrony Przyrody w Zielonej Górze.

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince

Szczegóły

84 grudnia 2016 roku z inicjatywy Służby Krzesińskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Cybinka w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty edukacyjno – techniczne połączone z prelekcją oraz prezentacją multimedialną pt. "Budujemy budki lęgowe ptaków".

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne "Złap Motyla"

Szczegóły

919 czerwca 2016 roku z inicjatywy Służby Krzesińskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Kłopot w Muzeum Bociana Białego oraz na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego  odbyły się warsztaty o charakterze edukacyjnym, plastycznym oraz terenowym połączone z prelekcją oraz prezentacją multimedialną pt. "Złap motyla”.

Czytaj więcej...

Święto Bociana Białego w Kłopocie 2016

Szczegóły

1

4 czerwca 2016 r. w miejscowości Kłopot na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego przy Muzeum Bociana Białego odbył się festyn z okazji Święta Bociana Białego. Corocznym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Liga Ochrony Przyrody w Zielonej Górze, Gmina Cybinka oraz Sołectwo Kłopot.

Czytaj więcej...

Ochrona czynna modraszka telejusa w Krzesińskim Parku Krajobrazowym

Szczegóły

d1 czerwca 2016 roku na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego podjęto czynności związane z ochroną czynną modraszka telejusa Phengaris teleius. Ze względu na niską liczebność tego gatunku występującego w granicach Krzesińskiego Parku Krajobrazowego oraz ze względu na jego północny, graniczny zasięg występowania w tym regionie, podjęte działania mają przyczynić się do ochrony tego stanowiska.

Czytaj więcej...

Cykl Spotkania z Przyrodą – „Noc z Sowami”

Szczegóły

119 marca 2016 roku z inicjatywy Służby Krzesińskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Kłopot Muzeum Bociana Białego oraz na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego odbyły się warsztaty o charakterze edukacyjnym, plastycznym oraz terenowym połączone z prelekcją oraz prezentacją multimedialną pt. "Noc z sowami”.

Czytaj więcej...

Zimowe ptakoliczenie

Szczegóły

730 stycznia 2016 roku z inicjatywy Służby Krzesińskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Kłopot w Muzeum Bociana Białego odbyły się warsztaty edukacyjno – terenowe połączone z prelekcją oraz prezentacją multimedialną pt. "Zimowe ptakoliczenie”. Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach cyklu pn. "Spotkania z przyrodą", przy współpracy z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cybince, Ligą Ochrony Przyrody w Zielonej Górze oraz Radą Sołecką w Kłopocie. Akcja została objęta patronatem Burmistrza Cybinki Pana Marka Kołodziejczyka.

Czytaj więcej...

Budujemy karmniki

Szczegóły

95 grudnia 2015 roku z inicjatywy Służby Krzesińskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Kłopot w Muzeum Bociana Białego odbyły się warsztaty edukacyjno – techniczne połączone z prelekcją oraz prezentacją multimedialną pt. "Jak dokarmiać ptaki w zimie? Budujemy razem karmniki".

Czytaj więcej...

Warsztaty modraszkowe, czyli jak to leci z motylami

Szczegóły

IMG 20517 sierpnia 2015 roku, na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego odbyły się warsztaty modraszkowe poświęcone dwóm gatunkom motyli dziennych z Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt. W warsztatach tych uczestniczyli w znacznej mierze lepidopterolodzy niemieccy specjalizujący się tematyką introdukcji modraszka nausitousa oraz modraszka telejusa.

Czytaj więcej...

Z Kłopotu do Kłopotowa

Szczegóły

Bocian z Kłopotowa z obrączkąPracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego podczas prac monitoringowych nad bocianem białym w Parku Krajobrazowym „Ujście Warty” stwierdzili przedstawiciela tego gatunku z obrączką na goleniu. Po jej poprawnym odczytaniu i zweryfikowaniu danych: Stacji Ornitologicznej z Gdańska okazało się, że osobnik został zaobrączkowany 20 czerwca 2011 roku w bocianiej wiosce Kłopot na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego.

Czytaj więcej...

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH