IMAG1758W dniu 28 maja 2018 roku, po raz pierwszy w województwie lubuskim odbył się konkurs dla dzieci i młodzieży „Uczę sie bezpiecznie żyć”. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Zawody zorganizował Euroregion Nysa przy wsparciu licznych Instytucji związanych z kulturą, bezpieczeństwem, przyrodą w wymiarze lokalnym.
Wśród nich znalazł się Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, którego pracownicy byli sędziami na stacjach, gdzie dzieci i młodzież odpowiadały na pytania związane z bezpieczeństwem podróży, zasadami zwiedzania atrakcji turystycznych oraz ochroną przyrody i walorów krajobrazowych Polski.
Konkurs był dedykowany do przedszkolaków, uczniów w kategoriach wiekowych klas I-III, IV-VI oraz gimnazjalistów. Na zawody w Hali Sportowej ZSTiO przy ulicy Czereśniowej w Gorzowie Wlkp. przyjechali uczestnicy z całego województwa. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe natomiast laureaci dodatkowo Puchar i Statuetkę od Prezydenta RP. Pomimo rywalizacji zawody sprawiły uczestnikom wiele radości. Wszyscy, niezależnie od zajętego miejsca w konkursie z zadowoleniem wracali do domów. Uczestnikom życzymy wykorzystania zdobytej wiedzy podczas bezpiecznych wakacji.

 

IMAG1758
IMAG1759
IMAG1760
Obraz_91