Stoisko wystawoweW dniach 25-26.05.2013r. w Ośrodku Szkoleniowym w Gliśnie odbyły się wiosenne „Targi Rolnicze Lubniewice 2013”, pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego. Wśród licznych stoisk promocyjnych i handlowych mógł również zaprezentować się Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

Na stoisku Zespołu Parków można było zapoznać się z publikacjami nt. parków krajobrazowych województwa lubuskiego, ich bogactwa przyrodniczego, historycznego i kulturowego oraz walorów krajobrazowych. Pracownicy Służby Parków Krajobrazowych służyli pomocą i udzielali informacji osobom odwiedzającym targi. Na miejscu można było dowiedzieć się m. in. gdzie się znajdują i jak dojechać do miejsc atrakcyjnych przyrodniczo i kulturowo, jaką wybrać ścieżkę rowerową, jak zaplanować podróż, by zwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc. Pomocne były przy tym mapy parków, zdjęcia obiektów historycznych oraz gatunków roślin i zwierząt, wraz z opisami w broszurach. Najmłodszych najbardziej ucieszyło uzyskanie na stoisku kolorowych, tekturowych planów lekcji, przedstawiających walory parków krajobrazowych.
Targi były kolejną okazją do zaprezentowania wartości przyrodniczych i kulturowych naszego regionu, wśród licznego grona mieszkańców i zwiedzających tę popularną corocznie imprezę promocyjną.

Goście Przemówienia gości NagrodyGoście na naszym stoiskuTuryści Marszałek