Warsztaty w terenie z dr Tonczyk 19 czerwca 9Pracownicy Służby Parków Krajobrazowych mieli przyjemność wziąć udział w ogólnopolskim szkoleniu dla edukatorów ekologicznych. Warsztaty z zakresu rozpoznawania ważek odbyły się w Załęczu Wielkim, w zakolu rzeki Warty na obszarze Załęczańskiego Parku Krajobrazowego (Ośrodek Szkoleniowy ZHP) w dniach 18-20 czerwca 2018 roku.

Wykład oraz sesję terenową prowadził znany i ceniony odonatolog - dr Grzegorz Tończyk, z Katedry Zoologii i Hydrobiologii Uniwersytetu Łódzkiego. Warsztaty były również okazją do zapoznania się z walorami miejscowego parku krajobrazowego: ścieżką geocoachingową, trasą rowerową do „Źródełka objawienia”, rezerwatem „Węże” i górą Zelce, jaskiniami, źródełkami i wyrobiskami po wydobyciu wapieni. Był to również czas dla pracowników parków krajobrazowych na wymianę doświadczeń z zakresu rozpoznawania ważek oraz edukacji przyrodniczej.
Szkolenie przygotowane zostało przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, któremu serdecznie dziękujemy za wysoki poziom merytoryczny zajęć i gorące przyjęcie na swoim terenie.

 

20180619_lecicha_białoznaczna_w_Załęczu_fot_PC_3
Warsztaty_w_terenie_z_dr_Tonczyk_19_czerwca_8
Warsztaty_w_terenie_z_dr_Tonczyk_19_czerwca_9
Warsztaty_w_terenie_z_dr_Tonczyk_19_czerwca_11
zwiedzanie_ZPK_żródła_i_kamieniołomy_fot_PC_4
zwiedzanie_ZPK_żródła_i_kamieniołomy_fot_PC_12