P1070626Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego wziął udział w IXedycji Prezentacji „Nadodrzańskie Skarby – Sulechów 2018”, która odbyła się podczas Dni Sulechowa 19 maja 2018 r. ZPKWL reprezentował Pszczewski Park Krajobrazowy. Impreza zorganizowana została przy Domu Kultury w Sulechowie oraz w parku z Amfiteatrem.

Na stoisku ZPKWL wystawione zostały materiały promocyjne związane z parkami krajobrazowymi województwa lubuskiego oraz gry edukacyjne. Dla zainteresowanych osób przygotowane zostały m. in. mapy parków ze szlakami turystycznymi oraz broszury „Atrakcje parków krajobrazowych województwa lubuskiego”.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Każdy mógł się zmierzyć z rozpoznawaniem ptaków śpiewających oraz dowiedzieć się więcej na temat ich zwyczajów. Kolejną atrakcją były tropy zwierząt naszych lasów. Dzieci i dorośli uczyli się dopasowywać trop do zwierzęcia, o którym dodatkowo mogli dowiedzieć się różnych ciekawostek np. co lubią jeść jeże i skąd wzięło się powiedzenie „kto spotyka w lesie dzika ten na drzewo szybko zmyka”.

Tegorocznej imprezie towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, która zachęcała do aktywnego wypoczynku i zabawy.