IMG 307129 lipca br. w miejscowości Łuków, leżącej na terenie gminy Trzebiel odbył się festyn wiejski z okazji Dnia Sąsiada. Jedną z atrakcji było stoisko Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Najmłodsi z zainteresowaniem przyglądali się sylwetkom ptaków z rodziny krukowatych, a ich rodzice dopytywali o szlaki turystyczne i interesujące miejsca w Parku Krajobrazowym „Łuk Mużakowa”. Na stoisku dostępne były również mapy oraz informacje o wszystkich Parkach Województwa Lubuskiego.

Dzieci chętnie wzięły udział w konkursie na temat rozpoznawania tropów zwierząt, a najlepsi zostali nagrodzeni materiałami edukacyjnymi, które zostały zakupione dzięki dofinansowaniu
z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
Dzięki akcjom promocyjnym wśród lokalnej społeczności zwiększamy świadomość ludzi dotyczącą działalności i celów tworzenia Parków Krajobrazowych. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się zaczepić w społeczeństwie potrzebę dbania o przyrodę oraz zachęcić całe rodziny do zdrowych, aktywnych form wypoczynku.

logo funduszProjekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

IMG 3075