8W dniu 23 stycznia 2016 roku w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku, Klub Żeglarski „Sztorm” z Barlinka zorganizował serię warsztatów i wykładów z prezentacjami w ramach Festiwalu Podróżniczego „Włóczykijki”. Uczestnicy wydarzenia zapoznali się z ofertą zaproszonych do udziału organizacji i instytucji, wśród których zaprezentował się także Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, wraz z pracownikami Barlinecko–Gorzowskiego Parku Krajobrazowego.

Program festiwalu obejmował warsztaty dla dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych oraz wykłady z prezentacją osiągnięć różnych znanych pasjonatów przyrody, fotografii i podróży bliskich i bardzo dalekich. Wśród prelegentów znaleźli się: Aleksander Doba – podróżnik roku 2014/2015 wg czytelników „National Geographic”; Ewa i Przemysław Szymońscy – pasjonaci fotografii przyrodniczej; Katarzyna Bojarska – pracownik PAN, znawca wilków; Agnieszka Doberschuetz – podróżnik, moderator warsztatów dla dzieci; Sebastian Mitek – pasjonat wspinaczki wysokogórskiej; Kazimierz Ludwiński  – żeglarz i pisarz; Ela Białosowska – euroazjatycki autostopowicz; Roman Zońko – wyróżniony nagrodą „Travelery 2008” przez „National Geographic”; Jarosław Skowron – związany ze wspinaczką skałkową; Agnieszka Nikoliszyn Granatowska – pomysłodawca i organizator festiwalu; Justyna Budzyn  – pomysłodawca i organizator festiwalu.

W przerwach między wystąpieniami prelegentów uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zapoznania się z ofertą turystyczno – edukacyjną oraz walorami przyrodniczymi Barlinecko–Gorzowskiego Parku Krajobrazowego. Na stoisku prezentowane były materiały szkoleniowe i promocyjne w postaci folderów, map parków krajobrazowych, pocztówek, gier edukacyjnych, eksponatów zwierząt, wylinek gadów, muszli i okazjonalnych pamiątek.

W związku z dużym zainteresowaniem ekspozycją Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, wśród najmłodszych pasjonatów przyrody i podróży, planowane są wspólne zajęcia dydaktyczne z Klubem Żeglarskim „Sztorm” dla dzieci z Barlinka i okolic.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9