DzieciW dniu 22.09.2012r. pracownicy Pszczewskiego Parku Krajobrazowego poprowadzili rajd pieszy w ramach „LXII Jesiennego Rajdu Lubuskiego”. Głównym organizatorem imprezy był Oddział PTTK Ziemi Gorzowskiej. Rajd  odbył się przy współpracy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego oraz Urzędu Gminy w Pszczewie i wzięło w nim udział 130 osób. Byli to zarówno dorośli amatorzy wędrówek pieszych, jak i  młodzież i dzieci.

Start i meta znajdowały się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie. Przygotowano dwie trasy. Krótsza z nich o długości ok. 7 km wiodła przez Pszczew i wokół jeziora Miejskiego. Dłuższa trasa miała  około 10 km długości i prowadziła wokół jeziora Miejskiego, przez oz nad Jeziorem Chłop oraz ulicami Pszczewa. Uczestnicy oprócz podziwiania malowniczych krajobrazów Pszczewskiego Parku Krajobrazowego poznawali po drodze ważne dla przeszłości Pszczewa obiekty. Odwiedzili muzeum „Dom Szewca”, zobaczyli zabytkową plebanię i park wokół niej, kościół św. Marii Magdaleny, górę wieżową i półwysep Katarzyna.

Po powrocie do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej przy ognisku, uczestnicy wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych i sprawdzających wiedzę.

przy ogniskurajdNagrody