P1060336

W sobotę 20 maja Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego uczestniczył w obchodach Dni Sulechowa. Święto to odbyło się na terenie parku z Amfiteatrem w Sulechowie.

Na zwiedzających czekały gry edukacyjne, dzięki którym poprzez zabawę można było nauczyć się rozpoznawania gatunków.

Dorośli podejmowali wyzwanie równie chętnie jak dzieci, dopasowując sylwetki owadów i grzybów na planszach z nazwami gatunków. Trudniejsza okazała się gra z rodzimymi drzewami, ale z małą pomocą udawało się dopasować liście, czy owoce do odpowiedniego gatunku. Gry zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na każdą osobę zainteresowaną poznaniem terenów parków krajobrazowych naszego województwa, czekały materiały promocyjne. Największym zainteresowaniem cieszyły się mapy parków ze szlakami turystycznymi oraz „Atrakcje parków krajobrazowych województwa lubuskiego”.

Podczas dni miasta, podziwiać można było również stoiska rękodzielników, spróbować lokalnych specjałów i zasmakować w daniach z dziczyzny, które zostały przygotowane przez członków Koła Łowieckiego. Całości towarzyszyły występy wokalne i taneczne na scenie Amfiteatru.

Kolorowe stoiska brały udział w konkursie w ramach prezentacji „Nadodrzańskich Skarbów”. Rywalizacja nie ominęła również stanowisk ze specjałami lokalnej kuchni. Każdy kucharz został odwiedzony przez komisję, która oceniała smak zgłoszonej do konkursu potrawy. Nie lada przysmakiem okazały się być żeberka z dzika z kaszą jaglaną.

Tegoroczne święto Sulechowa minęło w przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Osoby w każdym wieku mogły znaleźć coś interesującego dla siebie i miło spędzić czas.

 

P1060335
P1060336
P1060338
P1060339
P1060343