otwarcieW dniach 16-17.07.2016 r. w Pszczewie, odbył się XXIII Jarmark Magdaleński Folk Art Pszczew 2016. Po uroczystym otwarciu, którego dokonał Wójt Gminy Pszczew – Pan Waldemar Górczyński, podziwiać można było stoiska przygotowane przez rękodzielników oraz twórców ludowych z całego regionu.

Zobaczyć można było interesujące obrazy, rzeźby, ręcznie wykonaną biżuterię. Tajniki swojego zawodu prezentowali m. in. kowale, którzy pracowali na oczach widzów. Na scenie wystąpiły zespoły wokalne oraz taneczne.

Tradycyjnie Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego był tego dnia reprezentowany przez pracowników Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Stoisko Parków cieszyło się szczególnym zainteresowaniem dorosłych i dzieci, które chętnie brały udział w grach edukacyjnych i uczyły się obsługi mikroskopu. Wśród osób dorosłych przeważali turyści, chcący zapoznać się z perełkami przyrodniczymi zarówno najbliższej okolicy, jak i całego naszego województwa.

Pracownicy Parku służyli informacjami i materiałami promocyjnymi. Można było szerzej zapoznać się o parkach krajobrazowych województwa lubuskiego ich bogactwie przyrodniczym, walorach krajobrazowych, dziedzictwie kulturowym i historycznym.

Dzięki dużemu zainteresowaniu „naszymi” parkami krajobrazowymi, z radością pozostaje nam zaprosić Państwa na nasze stoisko w kolejnym Jarmarku Magdaleńskim.

 

 

dzieci
dzieci
mikroskop
mikroskop
motyle
motyle
orkiestra
orkiestra
otwarcie
otwarcie