DSC 0183Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego 13 czerwca 2019 r. uczestniczył w imprezie promocyjnej „Piknik ekologiczny w Gliśnie” zorganizowanym przez Celowy Związek Gmin CZG-12. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało: „segreguj odpady to się opłaca”. Uroczystość skierowana była dla dzieci z placówek oświatowych gmin członkowskich Związku Celowego Gmin CZG-12.

Podczas imprezy dzieci poznały zasady segregacji odpadów komunalnych i możliwości ponownego zagospodarowania opakowań. Najmłodsi mogli korzystać z zorganizowanych przez wystawców gier edukacyjnych, warsztatów recyklingowych, ścieżek edukacyjnych i konkursów. Podczas pikniku, młodzież mogła wykazać się wiedzą z zakresu segregacji odpadów komunalnych i zagrożeń wynikających z ich niewłaściwego zagospodarowywania.

Na stoisku  Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego można było zapoznać się z szeroką ofertą gier i zabaw edukacyjnych, dzięki którym poprzez zabawę można było nauczyć się rozpoznawania gatunków. Uczniowie, chętnie dopasowywali sylwetki owadów i grzybów na planszach z nazwami gatunków. Na każdą osobę zainteresowaną poznaniem terenów parków krajobrazowych naszego województwa, czekały pakiety informacji, w postaci broszur, widokówek i innych informatorów o walorach przyrodniczych ziemi lubuskiej i parków krajobrazowych.

 

DSC_0173
DSC_0174
DSC_0183
DSC_0186
DSC_0195