95 grudnia 2015 roku z inicjatywy Służby Krzesińskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Kłopot w Muzeum Bociana Białego odbyły się warsztaty edukacyjno – techniczne połączone z prelekcją oraz prezentacją multimedialną pt. "Jak dokarmiać ptaki w zimie? Budujemy razem karmniki".

Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach cyklu pn. "Spotkania z przyrodą", przy współpracy z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cybince, Ligą Ochrony Przyrody w Zielonej Górze oraz Radą Sołecką w Kłopocie. Akcja została objęta patronatem Burmistrza Cybinki Pana Marka Kołodziejczyka.

Dzieci i młodzież z terenu Gminy Cybinka dowiedziały się o wielu ważnych i ciekawych aspektach towarzyszących dokarmianiu ptaków m.in. dlaczego ptaki pukają w okresie zimowym do okien, kiedy i czym należy dokarmiać ptaki, jaki zbudować karmnik i gdzie go postawić.

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem i zaangażowaniem najmłodszych uczestników, co szczególnie można było zauważyć przy zbijaniu karmników oraz sporządzaniu mieszanki pokarmowej dla ptaków. Nikomu nie przeszkodziło, że w nauce takiej pracy czasami młotek uderzy w palec. Najważniejszy cel został osiągnięty i to najbardziej cieszyło młode pokolenie (być może przyszłych ornitologów). Zaś dorosłych cieszył fakt aktywnego działania dzieci i młodzieży na rzecz ochrony przyrody.

Już w tym miejscu pragnę Państwa (nie tylko dzieci i młodzież) serdecznie zaprosić na kolejne zajęcia z cyklu "Spotkania z przyrodą", które będą dotyczyły zimowego ptakoliczenia, a przeprowadzone zostaną w okresie najbliższych ferii zimowych. O szczegółach tej akcji będziemy informować na naszej stronie internetowej w miesiącu styczniu.

 

 

1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33