Święto Parku MużakowskiegoDnia 31 maja Służba Parku Krajobrazowego „Łuk Mużakowa” brała udział w uroczystości obchodów 10-lecia wpisania Parku Mużakowskiego na listę UNESCO. Inicjatorami imprezy byli Narodowy Instytut Dziedzictwa, Urząd Miasta Łęknica, Fundacja "Park Księcia Pücklera" Bad Muskau oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łęknicy.

Doroczna impreza promocyjna odbywająca się na terenie Parku Mużakowskiego ma na celu integrację społeczności po obu stronach granicy. Dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, między innymi: warsztaty taneczne, ceramiczne, plastyczne i fotograficzne, zabawy, zawody i animacje dla dzieci.

Swoje stoisko miał także Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Na stoisku można było zapoznać się i otrzymać publikacje promujące parki krajobrazowe województwa lubuskiego i ich bogactwo przyrodnicze, krajobrazowe, historyczne i turystyczne w postaci map, folderów i widokówek. Wiele osób odwiedzających stoisko zadeklarowało, chęć odwiedzenia pozostałych Parków na terenie województwa podczas zbliżających się wakacji.

Święto Parku MużakowskiegoŚwięto Parku Mużakowskiego