DSC 0402W niedzielę 17 września 2017 roku, zgodnie z coroczną tradycją, odbyły się kolejne Targi Rolnicze „Jesień w Gliśnie”, na posesji pałacu w miejscowości Glisno. Wśród licznych gości imprezy byli przedstawiciele władz lokalnych, samorządowych i wojewódzkich, firm oraz instytucji branży rolnej i spożywczej. Razem z wystawcami i handlowcami obecny był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, który przedstawił swoją ekspozycję przyrodniczo-edukacyjną w jednej z pałacowych sal.

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego można było zapoznać się z szeroką ofertą gier i zabaw edukacyjnych, dzięki którym poprzez zabawę można było nauczyć się rozpoznawania gatunków. Dorośli i dzieci, chętnie dopasowywali sylwetki owadów i grzybów na planszach z nazwami gatunków. Choć nieco trudniejsza, dużą popularnością cieszyła się gra z rodzimymi drzewami, z małą pomocą pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych udawało się dopasować liście, czy owoce do odpowiedniego gatunku. Sporym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych cieszyła się gra edukacyjna tropy zwierząt, zeszyty i kolorowanki edukacyjne oraz eksponat prezentujący kaczkę z gatunku gągoł. Gry zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na każdą osobę zainteresowaną poznaniem terenów parków krajobrazowych naszego województwa, czekały pakiety informacji, w postaci map, broszur, widokówek i innych informatorów o walorach przyrodniczych ziemi lubuskiej i parków krajobrazowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się mapy parków ze szlakami turystycznymi oraz „Atrakcje parków krajobrazowych województwa lubuskiego”. Pracownicy parków służyli pomocą z zakresu informacji turystycznej dla każdego pieszego i rowerowego turysty.

Tegoroczne Targi rolnicze minęły w przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Osoby w każdym wieku mogły znaleźć coś interesującego dla siebie i miło spędzić czas.

logo funduszProjekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

DSC_0395
DSC_0402
DSC_0404
DSC_0405
DSC_0406
DSC_0408
DSC_0410
DSC_0411
DSC_0415