WarsztatyDnia 12.04.2011r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu mającego na celu integrację polskiej i niemieckiej młodzieży jako głównych postaci w rozwoju nowoczesnej, tansgranicznej turystyki naturalnej na obszarze Parku Przyrodyw Szwajcarii Marchijskiej oraz Parku Krajobrazowego „Ujście Warty“ w Polsce. Partnerem wiodącym jest stowarzyszenie ECO REG z Berlina. Od strony praktycznej zadaniem projektu jest nauczenie dzieci zapisywania danych w urządzeniach nowej technologii, tj.: wyznaczanie ciekawych miejsc oraz tras o walorach turystycznych, znakowanie, fotografowanie i nazywanie obiektów przyrodniczych i kulturowych w terenie.

Następnym etapem jest wprowadzanie zdobytych informacji do sieci internetowej, umieszczanie ich na stronach www swojej szkoły, czy też w programie Google Earth, gdzie będą stanowiły formę promocji turystycznej regionu oraz bazę informacji turystycznej. Wykonane działania w ramach Projektu stanowić będą również formę cyfrowego marketingu walorów turystycznych regionu, po obu stronach Odry.
Podczas spotkania 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dąbroszynie, grupa dzieci zaprezentowała wyżej wymienione umiejętności; zebrała dane w terenie, wyjaśniła obsługę urządzenia GPS, oraz przedstawiła wyniki wprowadzania zdobytych informacji z okolic szkoły do programu Google Earth.