Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

Woodstock 2016

Szczegóły

IMG 1455W dniach 14-16.07.2016 r., podczas muzycznej imprezy Woodstock 2016 na polach pod Kostrzynem n./O., w Strefie „Lubuskie” zaprezentowane zostało stoisko promocyjne Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

Wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego mogliśmy przedstawić piękno naszego regionu licznej rzeszy młodzieży i dorosłych, przybyłych do naszego województwa z całej Polski oraz z zagranicy. Pracownicy wszystkich lubuskich parków krajobrazowych, wraz z Panią Danutą Szewczyk – Dyrektorem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, mieli zaszczyt osobiście promować walory przyrodnicze, historyczne i edukacyjne parków podczas tej niezwykłej imprezy.

Na stoisku była możliwość zapoznania się z publikacjami na temat parków, uzyskania informacji na temat najciekawszych i najpiękniejszych miejsc naszego regionu, wzięcia udziału w grach edukacyjnych, przygotowanych zarówno dla dzieci jak i dla młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra edukacyjna „Włóż ręce i zgadnij”.

Specyfika organizowanej imprezy sprawiła, że odwiedzili nas „Indianie” i zamieszkali w jednym z naszych szałasów-wigwamów. Kłody drewna były świetną okazją do poznawania gatunków drzew. Dziuple i budki lęgowe pozwoliły na sprawdzenie rozmiarów „ptasich domów”.  Dla młodszych uczestników przygotowano rozpoznawanie drzew na podstawie ekspozycji z liści.

Dla wszystkich uczestników impreza była świetną okazją do zabawy i edukacji oraz bliższego zapoznania się z bogactwem przyrodniczym lubuskich parków krajobrazowych
i z ich pięknem.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH