ZPKWL

Służba Pszczewskiego oraz Krzesińskiego Parku Krajobrazowego serdecznie zaprasza na Dni Otwarte, gdzie będzie można dowiedzieć się i pogłębić wiedzę na temat niezastąpionej roli, jakie pszczoły pełnią w naszym środowisku przyrodniczym.

pszczoła

W ten szczególny dzień zaplanowano szereg atrakcji związanych z ogólnopolskimi obchodami Wielkiego Dnia Pszczół, m.in. zajęcia i zabawy edukacyjne wokół tematyki pszczołowatych dla najmłodszych, prezentacje multimedialne o roli owadów w środowisku naturalnym. W Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie zaplanowaliśmy zajęcia w laboratorium „Świat owadów pod mikroskopem”, gdzie każdy z bliska będzie mógł zobaczyć morfologię owadów żyjących w naszym otoczeniu, natomiast w Muzeum Bociana Białego w Kłopocie odbędą  się m.in. warsztaty budowania domków dla dzikich owadów, spotkanie z pszczelarzem z Kłopotu, a także wiele innych atrakcji, które z pewnością przyniosą wszystkim uczestnikom wiele zabawy i radości, a przede wszystkim poprzez Wasz udział, pozwolą na popularyzację tego ważnego Święta, dzięki któremu możemy pomóc tym małym, lecz z Wielką Misją owadom pszczołowatym!   

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych ideą pomocy dla naszych zapylaczy do wzięcia udziału w ogólnopolskich obchodach
Wielkiego Dnia Pszczół!!

 Partnerzy programu:

Fundacja Nasza Ziemia logoKruszwica