Podczas dwóch dni weekendu, goście galerii Nova Park mieli okazje zapoznać się z atrakcjami i walorami lubuskich gmin, stowarzyszeń i parków krajobrazowych. Była to okazja do skosztowania potraw regionalnych, poznania ofert turystycznych, walorów przyrodniczych i historycznych w województwie, oraz do udziału w konkursie Radia PLUS.

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego można było zapoznać się z ofertą edukacyjną, walorami przyrodniczo-turystycznymi wszystkich lubuskich parków krajobrazowych, uzyskać informacje i materiały niezbędne dla każdego pieszego i rowerowego turysty oraz pogłębić wiedzę o przyrodzie i jej bogactwie. Dzieci miały okazję zapoznania się z techniką mikroskopowania, skorzystania z gier edukacyjnych, obejrzenia wylinki rodzimych węży, dotknąć poroża oraz pokolorować zwierzątka. Na dorosłych czekały pakiety informacji, w postaci map, broszur, widokówek i innych informatorów o walorach przyrodniczych ziemi lubuskiej i parków krajobrazowych.

Duże zainteresowanie walorami lubuskich parków krajobrazowych bardzo satysfakcjonowało pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, którzy z przyjemnością będą wspominać imprezę i z niecierpliwością czekać na kolejne spotkanie za rok.

 

 

Nova_Park_1
Nova_Park_2
Nova_Park_3
Nova_Park_4
Nova_Park_5
Nova_Park_6
Nova_Park_7
Nova_Park_8
Nova_Park_9
Nova_Park_10
Nova_Park_11
Nova_Park_12