Gościmy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 20 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego
   

Wyszukaj

   

Finał Konkursu Fotograficznego „Skarby przyrody, kultury i tradycji lubuskiej wsi"

Szczegóły

finałZespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego wraz ze Stowarzyszeniem Równych Szans zorganizował IV edycję Konkursu Fotograficznego „Skarby przyrody, kultury i tradycji lubuskiej wsi”, którego celem było rozpowszechnienie wartości przyrodniczych naszego regionu, a także promocja tradycji, dziedzictwa oraz krajobrazu przyrodniczego i kulturowego obszarów wiejskich.

Konkurs skierowany był do wszystkich mieszkańców obszarów wiejskich województwa lubuskiego i rozpatrywany w dwóch kategoriach wiekowych: I kat. do 16 lat; II kat. od 17 lat. Komisja dokonała wyboru 7 zdjęć z każdej kategorii wiekowej i przyznała nagrody pieniężne: za I miejsce 500 zł, II miejsce 300 zł, III miejsce 200 zł i cztery wyróżnienia po 100 zł. Komisja przyznała także 16 wyróżnień (po 8 w każdej kategorii wiekowej). Dodatkowo wyróżnione osoby otrzymały dyplom i maskotkę. Do Konkursu przystąpiło 130 osób, a nadesłano 518 zdjęć.

Uroczysty Finał Konkursu odbył się 28.10.2014 r. w Urzędzie Miejskim w Sławie, podczas którego wręczono nagrody zwycięzcom, oglądano wystawę zdjęć konkursowych oraz wysłuchano prelekcji pt. „Odkrywając Lubuskie”. Swoją obecnością zaszczycili nas Członek Zarządu Województwa Lubuskiego - Pan Stanisław Tomczyszyn, Dyrektor Departamentu Rolnictwa, Środowiska i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego – Pan Wojciech Kozieja, Burmistrz Sławy - Pan Cezary Sadrakuła oraz nasi znamienici uczestnicy konkursu i inni zacni goście.

 

Gratulujemy Zwycięzcom i Wszystkim uczestnikom, dziękując serdecznie za udział w organizowanym konkursie i rozpowszechnianie wartości przyrodniczych i kulturowych naszego regionu.

 

Organizatorzy:
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego
Stowarzyszenie Równych Szans.

 

Wyniki Konkursu:
Kategoria wiekowa do 16 lat

 

I miejsce Klaudia Bury gmina Zwierzyn/powiat strzelecko-drezdenecki

Bury Klaudia

 


 

II miejsce Maria Trzmiel gmina Jasień/powiat żarski

Trzmiel Maria

 


 

III miejsce Laura Ziętek gmina Wschowa/powiat wschowski

Zietek Laura

 


 

1 wyróżnienie Julia Karaban gmina Cybinka/powiat słubicki

Karaban Julia

 


 

2 wyróżnienie Karol Lewartowski gmina Sława/powiat wschowski

Lewartowski Karol

 


 

3 wyróżnienie Hanna Duczmal gmina Wschowa/powiat wschowski

Hanna Duczmal

 


 

4 wyróżnienie Sebastian Baśladyński gmina Niegosławice/powiat żagański

Basladynski Sebastian

 

Dyplomy wyróżnienia: 

Karolina Syktus gmina Kolsko/powiat nowosolski

Karolin Syktus

 


 

Anna Kmieć gmina Otyń/powiat nowosolski

Ania Kmieć

 


 

Izabela Bartkowicz gmina Cybinka/powiat słubicki

Bartkowicz Izabela

 


 

Karolina Jankowska gmina Cybinka/słubicki

Jankowska Karolina

 


 

Justyna Kocór gmina Jasień/powiat żarski

Justyna Kocór

 


 

Tomasz Karasiński gmina Wschowa/powiat wschowski

Karasiński Tomasz

 


 

Maria Michalska gmina Szlichtyngowa/powiat wschowski

Maria Michalska

 


 

Przemysław Sławek gmina Niegosławice/powiat żagański

Przemek Sławek

 

 

 

Kategoria wiekowa od 17 lat

 

I miejsce Robert Kobus gmina Otyń/powiat nowosolski

Kobus Robert

 


 

II miejsce Piotr Szopny gmina Krosno Odrzańskie/powiat krośnieński

Szopny Piotr

 


 

III miejsce Anna Owsianka gmina Żary/powiat żarski

Owsianka Anna

 


 

1 wyróżnienie Patryk Kuc gmina Szprotawa/powiat żagański

Kuc Patryk

 


 

2 wyróżnienie Marek Argent gmina Wschowa/powiat wschowski

Argent Marek

 


 

3 wyróżnienie Czesław Bielewicz gmina Skwierzyna/powiat międzyrzecki

Bielewicz Czeslaw

 


 

4 wyróżnienie Karol Dębicki gmina Sława/powiat wschowski

Dębicki Karol

 

Dyplomy wyróżnienia:

Adam Korzeniowski gmina Drezdenko/powiat strzelecko-drezdenecki

Adam Korzeniowski

 


 

Artur Kułdosz gmina Żary/powiat Żarski

Kułdosz Artur

 


 

Łukasz Kwiatkowski gmina Kolsko/powiat nowosolski

Łukasz Kwiatkowski

 


 

Krystyna Pruchniewska gmina Wschowa/powiat wschowski

Pruchniewska Krystyna

 


 

Jarosław Sieledczyk gmina Siedlisko/powiat nowosolski

Sieledczyk Jarosław

 


 

Kamil Słodziński gmina Sława/powiat wschowski

Słodzinski Kamil

 


 

Agnieszka Jaszczur gmina Wschowa/powiat wschowski

Agnieszka Jaszczur

 


 

Piotr Augustyniak gmina Sława/powiat wschowski

Piotr Augustyniak

 

 

GRATULUJEMY SERDECZNIE !

 

Zdjęcia z finału:

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.