Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

„Targi Rolnicze Lubniewice 2014”

Szczegóły

Targi Rolnicze Lubniewice 2014W dniach 24-25.05.2014r. w Ośrodku Szkoleniowym w Gliśnie odbyły się wiosenne „Targi Rolnicze Lubniewice 2014”, pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego. Wśród licznych stoisk promocyjnych i handlowych zaprezentował się również Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

Na stoisku Zespołu Parków można było zapoznać się z publikacjami nt. parków krajobrazowych województwa lubuskiego, ich bogactwa przyrodniczego, historycznego i kulturowego oraz walorów krajobrazowych. Pracownicy Służby Parków Krajobrazowych służyli pomocą i udzielali informacji osobom odwiedzającym targi. Na miejscu można było dowiedzieć się m. in. gdzie się znajdują i jak dojechać do miejsc atrakcyjnych przyrodniczo i kulturowo, jaką wybrać ścieżkę rowerową, jak zaplanować podróż, by zwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc. Pomocne były przy tym mapy parków, zdjęcia obiektów historycznych oraz gatunków roślin i zwierząt, wraz z opisami w broszurach. W szczególności najmłodsi mogli m.in. obserwować preparaty pod mikroskopem, zrobić sobie zdjęcie z czaplą i rozwiązywać liczne zadania przygotowane specjalnie dla nich. Nikt nie opuszczał naszego stoiska z pustymi rękami.

Targi były kolejną okazją do zaprezentowania wartości przyrodniczych i kulturowych naszego regionu, wśród licznego grona mieszkańców i zwiedzających tę popularną corocznie imprezę promocyjną.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH