Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

III miejsce dla Gimnazjum z Cybinki w ogólnopolskim etapie XIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Szczegóły

PPKP 2014W dniach 26-30 maja 2014 r. odbył się ogólnopolski etap XIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbył się w tym roku szkolnym na terenie Województwa Pomorskiego w Gdańsku. W konkursie udział wzięli przedstawiciele wszystkich dyrekcji Parków Krajobrazowych Polski – 16 województw.

Reprezentanci naszego Województwa - Gimnazjum z Cybinki zdobyło miejsce na podium. Na wysokim III miejscu stanęły: Hanna Bogusz, Julia Górska, Agata Niekrasz, Pamela Radkiewicz wraz z opiekunem panią Leokadią Bartkowiak. Finaliści zostali nagrodzeni cennymi nagrodami. Dodatkowo została wyszczególniona i nagrodzona Hanna Bogusz, która była naszą perełką – indywidualnie zdobyła najwięcej punktów spośród wszystkich uczestników biorących udział w ogólnopolskim konkursie. Jej wynik to 128 na 130 możliwych punktów.

W etapie ogólnopolskim rywalizowały ze sobą drużyny z 16 województw, które zwyciężyły w poprzednim, czwartym etapie wojewódzkim.
Konkurs składał się z trzech rund: W I rundzie uczniowie pisali test, w którym sprawdzana była bardzo wyspecjalizowana wiedza o wszystkich Parkach Krajobrazowych Polski oraz wiedza ogólnoprzyrodnicza. W II rundzie uczestnicy sprawdzani byli z umiejętności rozpoznawania gatunków roślin chronionych i pospolitych oraz zwierząt. Natomiast w III rundzie rozwiązywali zadanie z topografii.


W tej edycji konkursu na podium znaleźli się również:
Województwo Łódzkie - I miejsce,
Województwo Małopolskie - II miejsce.

Po trudach i stresach związanych z konkursem i odebraniu wspaniałych nagród, nadszedł czas na relaks i zwiedzanie ciekawostek przyrodniczych Województwa Pomorskiego. W trakcie miłej atmosfery uczestnicy wraz z opiekunami oraz pracownikami rodzimego Parku Krajobrazowego uczestniczyli w rejsie edukacyjnym na kutrze, podczas którego mocno hulało na morzu a chętni mogli skosztować omułki z wyciągniętego składu z dna morza. Odwiedzili także Fokarium Stacji Morskiej na Helu, podczas której oglądali pokaz karmienia fok. Podczas spaceru po Gdańskiej Starówce wraz z przewodnikami, każdy mógł zrobić sobie zdjęcie przy fontannie Neptuna. W Słowińskim Parku Narodowym oglądano ruchome wydmy, a w Jastrzębiej Górze wybrzeże klifowe. Dla młodzieży miłym zakończeniem dnia była dyskoteka oraz wspólny czas nad „Polskim Morzem”. Całość wrażeń zakończyła się ogniskiem, na którym grała kapela z kaszubskimi utworami wokalnymi.

Gratulujemy drużynie z Gimnazjum w Cybince oraz dziękujemy organizatorom za przygotowanie konkursu oraz atrakcji promujących walory przyrodnicze Województwa Pomorskiego.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH